Збори в селі Черче: Ліс і сільська громада – нерозривне

Лісівники спільно працюватимуть з ініціативною групою села

На минулому тижні, під час зборів громади села Черче з приводу проведення лісогосподарських заходів на території, було прийнято рішення створити ініціативну групу, яка від імені жителів мала б розібратися у назрілих питаннях і, зрештою, врегулювати ситуацію, що склалася. У такому ключі наступні збори мали відбутися в неділю, 25 лютого. Збори відбулися, але за участі близько сотні людей. У такій атмосфері, звісно, дійти згоди в чомусь, почути одне одного, а тим більше – провести конструктивний діалог – дуже важко.  Тим не менше, директор підприємства “Камінь-Каширськагроліс” Олександр Грицай та інші працівники лісгоспу, які прибули на збори, вкотре надали обгрунтовані відповіді на всі запитання селян.

Сільський голова Юрій Соколов насамперед від імені місцевих жителів вибачився за напруженість ситуації. Він зазначив, що люди переймаються благополуччям села, бажають бути повноправними господарями своєї території, а тому й намагаються зрозуміти усі дії лісівників і бути в курсі усього, що відбувається. Разом з тим він зачитав вимоги селян, котрі, зокрема, стосувалися погодження громади на проведення рубок на тій чи іншій ділянці, допомоги у благоустрої села, ремонті сільських вулиць та ін. У відповідь на це керівник підприємства Олександр Грицай зазначив, що лісівники щоразу йдуть назустріч селу у вирішенні життєво важливих питань. Так буде і в подальшому.

— Зараз, доки є час до початку сезону тиші, першочергово важливо ліквідувати вражені короїдами деревостани. А весною, як завше, – вчасно приступити до лісокультурної кампанії. Цього року на території сільської ради заплановано провести лісовідновлення на площі 15,9 гектарів. І до цих робіт щиро запрошуємо усіх бажаючих. Ліс і громада – нерозривне, — зазначив Олександр Грицай. — Тому давайте ці важливі завдання виконувати разом. Будь-які ініціативи з боку селян в означених напрямках ми тільки вітатимемо.

До речі, досвідчені місцеві господарі між собою так і висловилися, що, мовляв, боротися зі шкідниками-короїдами, як і колорадськими жуками, потрібно вчасно, на ранніх етапах, доки це не переросло у  справжню проблему.

Як стало відомо, відсьогодні представники ініціативної групи села та лісівники об’їжджатимуть ділянки, де заплановані лісогосподарські заходи. І на підставі лісовпорядчих документів та фахових роз’яснень шукатимуть точки порозуміння.

Прес-служба ДП “Камінь-Каширськагроліс”

Показати більше

Схожі статті