На Волині розпочалися перші лісокультурні наради

Проводяться вони цього року в оновленому форматі – у поєднанні з практичним та теоретичним навчанням для лісничих, інженерів лісових культур, помічників та майстрів лісу держлісгоспів. Приймання проектів лісових культур та навчально-виробничі наради проводять перший заступник начальника управління Руслан Войцеховський та начальник відділу лісового господарства ВОУЛМГ Борис Бабеляс.

Основним завдання лісівників було і залишається – створення й вирощення високопродуктивних, якісного складу та біологічно стійких лісів. Їх відновлення на Волині традиційно проводиться як штучним, так і природним способом. І цей процес ніколи не буває спонтанним чи хаотичним, всі роботи чітко сплановані та ретельно організовуються.

Попередньо створюються проекти лісових культур – із врахування особливостей кожної окремої лісокультурної площі. Проекти є обов’язковими до виконання, що в підсумку також ретельно перевіряється спеціалістами в натурі.

  • Основні завдання, які ставляться  перед учасниками кущових лісокультурних нарад, – забезпечити високу якість  робіт з лісовідновлення та лісорозведення, також оформлення необхідної технічної документації, підвищення відповідальності керівників і спеціалістів держлісгоспів при виконанні проектних робіт та під час проведення цьогорічної лісокультурної кампанії.

На нарадах традиційно зверталася увага на принципи та підходи у проектуванні майбутніх лісових насаджень. Це і відповідність проектованих лісових порід типам умов місцезростання; змішування головних та супутніх деревних порід на принципах лісового симбіозу; введення до складу лісових культур чагарників та плодових дерев; проектування створення кормових реміз та протипожежних бар’єрів; введення у склад порід-інтродуцентів.

Варто заначити, що висаджування лісових культур у держлісгоспах здійснюється ручним способом у чітко визначені терміни, що забезпечує їх високу приживлюваність. Догляди за лісовими культурами здійснюються до віку їх переведення у вкриті лісовою рослинністю землі.

  • Наголошувалося, що важливо також висвітлювати інформацію про плани лісовідновлення, належно співпрацювати з громадами, представниками влади, школами та садочками, необхідно показувати і розказувати волинянам про роботу лісівників, залучати їх до співпраці в рамках традиційних акцій.

Під час аналізу робіт фахівці управління надавали конкретні рекомендації, адже ще є час за потреби скорегувати зроблене. У підсумку ж, і Руслан Войцеховський, і Борис Бабеляс висловили сподівання на те, що цьогорічна лісокультурна кампанія пройде вчасно та якісно.

Досі ж на Волині – зважаючи на особливу увагу, яка приділяється цим завданням, та відповідальному підходу до справи у кожному держлісгоспі – всі ділянки заліснювалися вчасно. Плани лісовідновлення підприємств виконуються в повному обсязі. Немає причин для сумнівів, що незаліснених чи навіть неякісно відновлених площ в області не буде і в  2021 році.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ

Показати більше

Схожі статті