
Акценти виробничої наради: Волинське ОУЛМГ та управління Держпраці проводять спільні перевірки державних лісгоспів
Про результати перших із них йшлося під час виробничої наради, що відбулася у режимі відеоселектору. Обговорили також загалом стан охорони праці на підприємствах, хід виконання окремих виробничих показників січня 2021 року, зміни щодо вчинення значних господарських зобов’язань та результати аудиторських перевірок.
Доповідав заступник начальника управління Олександр Рибчинський, який нагадав, що на початку січня цього року під час колегії начальник управління Олександр Кватирко наголосив керівникам підприємств на необхідності приділити особливу увагу питанням охорони праці. У протокольних дорученнях, з якими згодом ознайомили всіх директорів, основним пунктом було «До проведення лісозаготівельних робіт допускати лише бригади, які мають на це відповідні дозволи, декларації та укладені договори на проведення робіт або перебувають у штаті лісгоспів».

Наступним етапом стали перевірки на предмет дотримання згаданих рекомендацій. Для цього Волинським ОУЛМГ спільно з управлінням Держпраці у Волинській області було розроблено графік перевірок для виїздів робочої групи. Головним завданням фахівців є здійснення спільних заходів нагляду та контролю з питань охорони праці та безпеки працівників, профілактики виробничого травматизму щодо осіб, які працюють та залучаються до робіт, пов’язаних з лісівництвом в межах області по підприємствах.
Вже відбулися дві таких виїзних перевірки, під час яких спеціалісти сфокусували свою увагу на найбільш небезпечних лісозаготівельних роботах.
У результаті виявлено ряд порушень вимог нормативно-правових актів із питань охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості. Зокрема, у ДП «Цуманське ЛГ» на одній із ділянок було призупинено виконання робіт до усунення виявлених недоліків. Відповідальних осіб – а це керівництво підприємства – буде притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Схожа ситуація – у ДП «Любешівське ЛМГ», де також відбулася перевірка. Керівництву підприємства вказано на недоліки, дано тиждень на їх усунення. За умови повторення подібних ситуацій міра покарання буде значно жорсткішою, зазначив заступник начальника.
– Нехтувати безпекою людей – злочин, – наголосив Олександр Рибчинський. – Хочу, щоб мене зараз почули всі керівники підприємств. І ті, в кого відбулася перевірка, і всі, де подібні заплановані. Ми детально проаналізуємо кожен випадок, кожне порушення. Будемо жорстко контролювати та застосовувати всі можливі заходи впливу, щоб ці недоліки усунути і таким чином знизити ризики виробничого травматизму, втрати здоров’я і життя наших працівників.
Наступним питанням стало виконання виробничих показників першого місяця року. Доповідач проаналізував ситуацію на кожному із підприємств, вказав на необхідність керівників контролювати плани щодо об’ємів заготівлі, виконання аукціонних зобов’язань та інших виробничих показників.

З новими вимогами, які стосуються вчинення значних господарських зобов’язань, ознайомила учасників наради заступник начальника Лідія Турянська.
Головний спеціаліст-аудитор Волинського ОУЛМГ Тетяна Сахник підбила короткі підсумки перевірок, проведених минулого року, та наголосила на планах 2021-го.

На завершення Олександр Рибчинський зупинився на виконанні поточних завдань та нагадав про необхідність подання пропозицій щодо будівництва та ремонту лісових доріг, господарських споруд та рекреаційних пунктів, оновлення матеріально-технічної бази.
Пресслужба Волинського ОУЛМГ