
Дієвий контроль за виконанням аукціонних зобов’язань – головне завдання виробничої наради
Про ситуацію на ринку деревини, організацію роботи держлісгоспів області щодо виконання аукціонних зобов’язань, проблемні питання та вдосконалення діючих механізмів співпраці зі споживачами – йшлося під час чергової виробничої наради з керівниками держлісгоспів Волині.
Начальник управління Олександр Кватирко, розпочинаючи нараду, наголосив: такі питання на всіх колегіях звучали і звучатимуть гостро, доки у бік держлісгоспів не припиниться надходження зауважень та скарг від споживачів. Позиція управління лишається принципово жорсткою: будь-які процеси з продажем деревини мають відбуватися прозоро, зрозуміло для всіх, згідно з прописаними правилами та з умовою забезпечення дотримання інтересів обох сторін – і держлісгоспів, і споживачів.
Продаж лісопродукції в області вже другий рік відбувається винятково через електронні торги. Такі правила та регламент, виписані Урядом (постанова Кабінету міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини» від 04 грудня 2019 року №1178), на Волині виконуються. Це стало очевидним з підсумкових цифр, озвучених заступником начальника управління Олександром Рибчинським.
- Олександр Павлович зокрема зазначив, що ресурс деревини ІV кв. 2020 р. у державних лісгоспах становить 240,5 тис. м3. Із них 145,4 тис. м3 виставлено на аукціони. Решта пущено в переробку та буде реалізовано населенню і бюджетним установам.
В цілому за 9 місяців 2020 року державними лісогосподарськими підприємствами області заготовлено 804,2 тис. м3, з яких реалізовано 593,2 тис. м3. З цього об’єму через електронні торги споживачам внутрішнього ринку продано 497,9 тис. м3 лісосировини.
Доповідач відмітив, що незважаючи на загальну позитивну тенденцію, в окремих лісгоспах робота щодо виконання аукціонних зобов’язань організована неналежно. Найпоширеніше з усіх виявлених порушень – недотримання термінів поставки деревини. Тож керівникам лісгоспів – Любомльського, Камінь-Каширського, Турійського, ДП «СЛАП «Ратнеагроліс» – не лише вказано на конкретні порушення, а й взято на контроль їх усунення. Про сроки поставок та їх виконання ці лісгоспи зобов’язані проінформувати управління в найкоротші терміни.
- В той же час у процесі обговорення проблем в питанні виконання аукціонних зобов’язань, аналізуючи об’єми реалізації продукції в розрізі споживачів, керівники лісгоспів зазначали, що окремі суб’єкти підприємницької діяльності не виконували умов договору – не здійснювали передоплату за продукцію та вимагали значно кращу якість та вищі групи діаметрів лісоматеріалів, ніж продали згідно з аукціонними зобов’язаннями та договорами купівлі-продажу. В результаті чого не завжди вдавалося оперативно та своєчасно вирішувати питання поставок лісопродукції.
В підсумку наради керівникам лісгоспів було рекомендовано розробити та запровадити на підприємстві чітку систему контролю за виконанням графіків поставки лісопродукції, дотриманням категорії якості та груп діаметрів – відповідно до аукціонних свідоцтв та укладених договорів, цінової політики.
Окремо йшлося про належну співпрацю з біржами щодо створення необхідних рівних умов для споживачів та дотримання вимог договорів обома сторонами.
– Споживачі повинні почуватися захищеними від будь-яких ризиків, а відповідальні працівники наших підприємств мають бути зосереджені на завданні отримати максимум доходів у бюджет лісгоспу, – наголосив начальник управління, звертаючись у підсумку до директорів. – Тому під час наступної наради в порядку контролю ми до цього питання повернемося та у розрізі підприємств буде здійснено аналіз виконання поставлених сьогодні вимог.
Пресслужба Волинського ОУЛМГ