Лісівники та рятувальники відпрацювали спільні дії з гасіння лісових пожеж

Учора, 28 травня, відбулися спільні тренування працівників державної лісової охорони та ДСНС України у Волинській області з гасіння лісових пожеж.

Цієї весни, коли ситуація із загоряннями в екосистемах набула критичності, завдяки злагодженості дій обох структур ситуацію на Волині вдалося втримати на контролі.

Попереду літо – пора високого класу пожежної небезпеки. Тож лісівники та рятувальники перебувають у повній готовності.

Після теоретичної частини, присвяченої тактиці та способам гасіння лісових пожеж, відбулося практичне відпрацювання спільних дій під час ліквідації умовної пожежі, де було продемонстровано застосування протипожежної техніки та інвентарю.

За тактичним задумом, у лісовому масиві поблизу селища Маневичі виникла пожежа. Про загорання працівники лісового господарства дізналися завдяки системам відеонагляду, якими охоплено практично всі лісові масиви нашої області.

Після прибуття до місця імітованої події вогнеборці 13-ї державної пожежно-рятувальної частини спільно з лісівниками спочатку локалізували загорання, щоб не допустити подальшого поширення вогню углиб лісового масиву: осередок пожежі по периметру було оборано.

Під час спільних тренувань вдалося відпрацювати порядок боротьби із лісовими пожежами на кожному етапі.

Однак, не зважаючи на протипожежну готовність, лісівники та працівники ДСНС вкотре наголошують, що найкращий метод боротьби з вогнем у лісі – не допустити його появи. Адже головною причиною лісових пожеж є людський фактор та людська недбалість.

Організатори заходу запевняють, що такі тренування є особливо актуальними перед початком спекотної пори року та дозволяють усім зацікавленим службам ще раз перевірити стан готовності техніки, ранцевих вогнегасників, мотопомп та цистерн для цілей пожежогасіння.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ

Фото та відео Управління ДСНС у Волинській області

1.jpg
IMG_20200528_112426.jpg
2.jpg
5.jpg
IMG_20200528_112309.jpg
Показати більше

Схожі статті