Лісогосподарський колапс: які загрози несуть безпідставні акції протесту проти законної рубки

«Жителі с. Воєгоща Камінь-Каширського р-ну прийшли до лісу і заборонили лісівникам рубати дерева. Селяни кажуть: якщо рубати такими темпами, то лісу не залишиться зовсім». Так розпочався черговий сюжет телеканалу «Аверс» від 18 листопада 2020 р.

Цей протест був фактично у бік діяльності нашого підприємства. Причому роботи цілком законної, чого ніхто і не заперечував. Ліс досягнув стану стиглості, для проведення рубки є всі необхідні документи. Це очевидно і з самого сюжету.

Конфлікт, що назрів, не в тому. Тож ми зараз не будемо вкотре наголошувати, як не варто працювати професійним журналістам чи розповідати про те, що кожен громадянин легко може перевірити законність рубки та дізнатися обґрунтування її проведення.

Зазначимо лише, що лісівники не рубають, коли, де і скільки заманеться – відведення ділянки в рубку відбувається за строго регламентованими критеріями.

Насправді у справі ведення лісогосподарської діяльності таким чином складається патова ситуація. Зважаючи не те, що подібне у нашому районі відбувається не вперше, хочемо пояснити найважливіші моменти.

Ми розуміємо вболівання  людей за «свій» ліс – у Камінь-Каширському районі це для багатьох єдиний спосіб виживання.

  • З усією відповідальністю намагаємося вести господарську діяльність виважено, раціонально та максимально прозоро. Кожному треба бути чесними перед самим собою і визнати: лише лісівники насправді працюють над відновленням лісу, забезпечують його охорону та захист. Проведення рубок – також частина господарської діяльності. Причому, досить важлива у загальній складовій.

Останніми роками питання рубок додатково обговорюється у громадах – що ми зробили і в цьому випадку.

Тому переконливих законних аргументів у місцевих жителів не було – люди просто говорили, що вони проти.

Нам усім разом варто задуматися: проти чого саме? Адже з боку головних протестувальників, які озвучували позицію колективу, прозвучало: «цей ліс може постояти ще 30 років», «якби з нього не робили палети, то хай ріжуть», «купіть нове обладнання, зробіть європейську переробку» і т.д.

По-перше, якщо цей ліс постоїть ще років 30, не відомо, у якому стані він залишиться.

По-друге, держлісгоспи області не отримують державного фінансування взагалі, працюють лише за принципом самоокупності і сплачують у бюджети держави та громад значні суми податків та зборів.

Кошти підприємству потрібні для проведення робіт у лісі, його охорони та захисту. Для цього необхідно мати професійний колектив. Забезпечення діяльності цього процесу потребує коштів. Так коло замикається. Виникає справжній лісогосподарський колапс.

Лісівники в таких умовах фактично позбавлені можливості виконувати свої обов’язки, покладені державою.

  • Чи насправді готовий хтось у громаді відповідати за стан лісу? І на яких засадах місцеві люди планують дбати про ліс? Волонтерських? У свій вільний час? Навіть якщо припустити, що таке може бути реальним, то наскільки це буде якісно?

У цій ситуації, наголошуємо ще раз, підприємство законно веде свою діяльність. Навіть більше – виконує безпосередні обов’язки. За невчасне проведення робіт лісгосп може понести покарання, чого ми не можемо допустити.

Люди, які вийшли на акцію протесту, також повинні це розуміти. Їхні дії – протиправні.

А за протидію господарській діяльності, згідно зі ст. 206 Кримінального кодексу України, передбачено покарання: у вигляді значних штрафів чи позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

І в цій ситуації ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» змушене буде законно відстоювати свої позиції.

Пресслужба ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс»

Показати більше

Схожі статті