Олександр Кватирко рекомендував керівникам лісгоспів активізувати проведення робочих зустрічей у громадах

Зустрічі з представниками місцевої влади та активом територіальних громад мають стати ще частішими та бути максимально ефективними. Усі проблемні моменти необхідно вирішувати безпосередньо на місці та намагатися уникнути конфліктних ситуацій, попередивши їх виникнення конкретними спільними рішеннями. На цьому постійно наголошує начальник управління  Олександр Кватирко під час виробничих нарад із керівниками лісогосподарських підприємств області. І зараз, у післявиборчий період, очільник галузі рекомендував цю роботу активізувати.

«Ми працюємо у громадах, тому люди повинні знати, що ми робимо і який конкретний результат варто очікувати громаді від діяльності лісгоспу. Незнання породжує домисли. Роль лісу у кожному регіоні Волині надзвичайно важлива. А зважаючи на заполітизованість питання проведення лісогосподарських заходів, обговорення кожної ситуації безпосередньо з людьми – фактично єдиний результативний спосіб донести інформацію про реальний стан речей», – аргументує Олександр Кватирко.

Перші такі зустрічі вже відбулися у багатьох громадах. За участі директорів підприємств та головних лісничих.

Зокрема директор ДП «Любомльське ЛГ» Володимир Туревич під час сесії обговорив найактуальніші  питання лісової галузі  із новообраними представниками влади Вишнівської територіальної громади – головою Віктором Сущиком, старостами та депутатами. Керівник державного лісогосподарського підприємства у виступі зазначив, що своїми голосами виборці делегували повноваження депутатам представляти інтереси громади. Оскільки 30837 га території займає лісгосп, для роботи на результат вкрай необхідні спільні рішення. Володимир Туревич наголосив: лісівники відкриті до діалогу, пропозицій та конструктивної критики. І звернувся до всіх із проханням не застосовувати політичні прийоми до лісогосподарської діяльності. Адже ліс потребує не гучних модних нині гасел, а працьовитих рук. Директор лісгоспу поінформував, що при площі 30837 га суцільні зруби в рік становлять 313 га, тобто 1% від загальної площі. Можна порахувати: такими темпами, щоб зрубати всю площу, треба 100 років. Але  ліс не знищується при цьому – тому що наступного ж року лісівники проводять лісовідновлення. Щоб виріс стиглий ліс, треба 80 років для хвойних і 60  – для листяних порід. Вже кілька цих простих фактів доводять, що основні твердження, якими зараз користуються громадські активісти, безпідставні.

Поміж тим, у порядку робочої дискусії йшлося про питання спільного використання і ремонту доріг, забезпечення воїнів ООС дровами та інші важливі для громади соціальні проекти. Крім того, Володимир Туревич повідомив, що лісгосп сплачує мільйонні податки у місцеві бюджети, зокрема  2,7 млн грн цього року вже надійшло у Вишнівську  ТГ.

Також директор подякував за активну роботу і підтримку громади в боротьбі з весняними підпалами і пожежами на підступах до лісу та закликав до спільної роботи з виявлення та інформування щодо всіх лісопорушень. Голова Віктор Сущик також подякував директору за спільну роботу та постійну комунікацію з представниками громади, органами місцевого самоврядуванням.

Нещодавно відбулись зустрічі з новообраними головами територіальних громад Маневиччини. Директор ДП «Маневицьке ЛГ» Володимир Радіон разом із головним лісничий Віталієм Пащуком зустрілись з головою новоствореної Маневицької громади та головою Прилісненської ОТГ.

Гаврилюк Олександр Оксентійович, голова Маневицької громади спільно з директором та головним лісничим обговорили подальшу співпрацю лісогосподарського підприємства з громадою.

Під час зустрічі були обговорені такі питання: допомога підприємства в облагородженні пожежних станцій в с. Старий Чорторийськ, с. Цміни та с. Троянівка; облаштування сміттєзвалищ та наведення порядку з вивезенням побутового сміття; підтримання в належному стані встановлених еко-зупинок в населених пунктах району; оновлення рекреаційних пунктів на території громади та поблизу населених пунктів; допомога в легалізації діючих нелегальних пилорам, спільна співпраця з державною лісовою охороною щодо їх виявлення; реєстрація пилорам та створення нових робочих місць для контролю ведення прозорої діяльності та інше.

Ще одна така зустріч відбулась з головою Прилісненської ОТГ – Ігорем Терещенком. Йшлося про ремонт лісової дороги із сполученням сіл Карасин та Серхів; облаштування сміттєзвалищ в селах, які входять до території Прилісненської ОТГ, встановлення контейнерів для сортування сміття; облаштування паспортизованих тимчасових полігонів твердих побутових відходів; озеленення території дошкільного навчального закладу в с. Нові Червища; облаштування автобусної еко-зупинки в с. Серхів; озеленення та окультурення території поблизу Свято-Михайлівського храму с. Карасин та інше.

Додатково обговорили питання легалізації незаконних пилорам. Йшлося про співпраця державної лісової охорони з територіальною громадою з метою недопущення діяльності пилорам, які працюють без відповідних документів, про способи їх реєстрації та створеннями додаткових робочих місць.

Зустрівся із керівником  Прилісненської ОТГ також директор Черемського природного заповідника Віталій Деркач. Керівники розглянули питання функціонування природного заповідника на території Прилісненської ОТГ, а також піднімали питання працевлаштування місцевого населення у Черемському природному заповіднику (нині 82% працівників заповідника – жителі Прилісненської громади) та дотримання громадою норм законодавства у сфері природного заповідного фонду.

Також обговорювали питання співпраці з міжнародними організаціями Черемського ПЗ та Прилісненської ОТГ. Аналізували наукову та еколого-освітню роботи, які відбувалися на території заповідника та перспективні плани на майбутнє. Вищезазначені питання не є новими для голови Ігоря Терещенка, тому що він є членом науково-технічної ради Черемського заповідника.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ

Показати більше

Схожі статті