Олександр Кватирко: «Сьогодні вся лісова галузь тримається на самовідданих людях»

За кілька днів – професійне свято лісівників. У кожному колективі на підприємствах триватимуть або й уже відбулися урочистості. Сказано слова вдячності та висловлено сподівання на майбутнє. Чимало наших працівників отримали заслужені нагороди галузевого, обласного і навіть державного рівня. Ці традиції ми бережемо, вносячи невелику частину власних ідей та адаптуючись до сучасності. Ми відзначаємо професійне свято і віримо у краще, незважаючи ні на що.

Лісова галузь переживає непростий період. Лісівники давно навчилися працювати без будь-якої підтримки держави, місцевої влади та в умовах політизації господарських процесів.

Багато зроблено і за цей рік. Не вдаватимуся зараз до аналізу всіх процесів нашої господарської діяльності та фінансових результатів. Назву лише окремі – найвагоміші.

Наш колектив сьогодні – це 2410 людей. Ще минулого року День працівника лісу відзначали 2931 людина. Так склалося, що ми змушені були оптимізовувати колективи держлісгоспів. Але ви, шановні колеги, навіть меншим складом достойно виконуєте покладені обов’язки.

Лісокультурну кампанію навесні ми провели якісно і завершили вчасно. Незважаючи на початок періоду карантину, в умовах якого досі ніколи не працювали, відновили 5444 га площ.

У наших підприємствах працівники самостійно проводять всі види робіт – від вирощення сіянців до заходів із догляду. Це також значні території – лише цього року вже майже 8000 га.

Над усіма цими завданнями працює понад тисячу людей – від лісокультурниць до водіїв спеціалізованої техніки, лісничих, майстрів лісу.

Ліс на Волині під пильною охороною від пожеж та самовільних порубок. 989 працівників державної лісової охорони, які відповідально бережуть ввірені масиви. Про це свідчить мала кількість зафіксованих цього року пожеж у лісах на фоні величезної маси підпалів та загорянь в екосистемах.

Виконання виробничих планів та усіх фінансових зобов’язань перед державою. Це те, що ми постійно обговорюємо під час нарад із директорами та бухгалтерами підприємств. Непроста задача. Але ви і її навчилися виконувати.

Загалом підприємства Волинського ОУЛМГ за 8 місяців 2020 року сплатили податків та зборів до бюджетів усіх рівнів разом із ЄСВ в сумі 214 млн 667 тис. грн.

Труднощі на ринку деревини стали для нас навіть свого роду стимулом. Ми наростили об’єми власної переробки деревини – за 8 місяців року перероблено 199, 8 тис. кбм, випущено та реалізовано пилопродукції в об’ємі 78 тис. кбм. Тут значна заслуга Маневицького, Володимир-Волинського, Старовижівського, Городоцького лісогосподарських підприємств, де швидко змогли переорієнтуватися в умовах ринку та наростили не лише об’єми, а й асортимент продукції.

Ми зробили суттєвий крок у напрямку розвитку рекреації, мисливства європейського рівня. За що окремо дякую колективам Звірівського, Ківерцівського, Шацького лісгоспів.

Ми довели, що маємо авторитет у громадах – 108 працівників зараз є депутатами місцевих рад. На ці вибори працівників наших підприємств запрошують і знову готові підтримати місцеві жителі.

Про лісівників Волині часто можна прочитати у національних та волинських ЗМІ – тому що наші люди фахові і люблять свою роботу, власним прикладом стимулюючи молодь до праці в лісі.

Напередодні професійного свята я ще раз дякую кожному з вас, шановні колеги!

Свідомість нації формують люди. Людський ресурс – ось що сьогодні найважливіше для лісової галузі.

Бажаю кожному із нас бути потрібним справі, якою займаємось, і бути потрібним людям!

Начальник Волинського ОУЛМГ Олександр КВАТИРКО

Газета “Волинь-нова”, 17 вересня 2020

Показати більше

Схожі статті