Пожежна безпека в лісах залежить від кожного

На базі ДП "Камінь-Каширськагроліс" відбулися семінари-навчання підприємств ВОУЛМГ

У лісогосподарських та лісомисливських підприємствах Волині тривають семінари- навчання працівників державної лісової охорони. Навчання передбачені з метою підвищення професійного рівня лісоохоронців з питань ведення лісового господарства, дотримання вимог природоохоронного законодавства, лісозаготівельних робіт, електронного обліку деревини та її переробки. Як було зазначено фахівцями управління, ніколи не є зайвим пригадати те, що вже відомо. Це ще в більшій мірі спонукає відповідальних за охорону та захист лісів працівників серйозно ставитися до своїх щоденних обов’язків. Особливо з настанням лісокультурної кампанії та пожежонебезпечного періоду.

Як засвідчує життєва практика, лісові пожежі найчастіше розпочинаються з вогнищ на сільгоспугіддях, смітниках, болотах та на ділянках, де відбулось природне заліснення. За словами завідувача сектору охорони та захисту лісу Волинського ОУЛМГ Руслана Войцеховського, трудність при гасінні зачасту пов’язана з важкодоступністю пожежних машин у такі місця. Тому-то, враховуючи це, вкрай необхідно завчасно провести певні дієві заходи, аби убезпечити лісові масиви від подібних випадків. Зокрема мова йде про проведення благоустрою на тих чи інших територіях, або ж  відмежування їх від держлісофонду шляхом створення спеціальних розривів чи бар’єрів.
До допомоги в рамках підготовки до особливого сезону лісівники можуть, а навіть  зобов’язані залучати як керівників сільських громад, так і місцевих жителів. Адже лісові багатства спільні. Відтак охорона та захист лісу під час пожежонебезпечного періоду залежить від кожного.
Також було відзначено якісну роботу й належний стан лісової пожежної станції першого типу, що облаштована при підприємстві “Камінь-Каширськагроліс”.
Прес-служба Волинського ОУЛМГ 
Показати більше

Схожі статті