Прогнози лісопатологів: у квітні очікується спалах агресії комах-шкідників (ВІДЕО)

На весняний період науковці і спеціалісти лісозахисту, які працюють цими роками на Волині в зв’язку з масовим всиханням соснових лісів, прогнозують новий спалах агресії комах-шкідників. Так, їх перший виліт за теперішніх погодніх умов очікується в другій декаді квітня.

За словами директора державного спеціалізованого лісозахисного підприємства “Херсонлісозахист” Тетяни Касіч, взимку зазвичай, при низькій температурі, шкідники припиняють свою активність. Але слід врахувати те, що через погодні умов та помірний температурний режим, який спостерігався восени і на початку зими, вони довго харчувалися.Тому набрались сил і необхідних поживних речовин.

“Зважаючи на лісопатологічні обстеження в осінньо-зимовий період, ми можемо констатувати той факт, що ураження шкідника цього року буде ще потужнішим, ніж в 2017-ому. Він має другу стадію спалаху із 4-ох, тобто підвищується рівень небезпеки. У декілька разів збільшився його вихід, відповідно – збільшилися його так звані сім’ї, за рахунок чого збільшуватимуться і об’єми уражень.”

Показати більше

Схожі статті