
Різдвяне диво близько: оголошуємо конкурс на кращу святкову еко-іграшку
Наближаються улюблені новорічні та різдвяні свята. І кожен уже розпочинає готуватися до них.
Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства спільно з обласною організацією Товариства лісівників України та обласною організацією профспілки працівників лісового господарства оголошують:
конкурсу «На кращу, власноруч виготовлену, святкову еко-іграшку серед дітей працівників лісової галузі, членів учнівських лісництв, школярів області».
Це можуть бути новорічні прикраси із деревини, кори, шишок, хвої, соломи, моху, тканини, ниток, стрічок, паперу, насіння соняшника й навіть макаронів та круп.
- Конкурс відбудеться у два етапи – до 20 грудня на рівні лісогосподарств області, 25 грудня буде оголошено переможців обласного етапу.
Конкурс проводиться з метою популяризації еколого-лісівничих знань серед учнівської молоді, виховання любові та бережливого ставлення до природи, формування у дітей екологічного світогляду, відповідального ставлення до навколишнього природного середовища, звичаїв та природи рідного краю.
Пресслужба Волинського ОУЛМГ
ПОЛОЖЕННЯ
про конкурс «На кращу, власноруч виготовлену, новорічну еко-іграшку серед дітей працівників лісової галузі, членів учнівських лісництв, школярів області»
Мета конкурсу
Активізувати лісівничо-просвітницьку діяльність з популяризації еколого-лісівничих знань серед учнівської молоді, виховання любові та бережливого ставлення до природи, формування у дітей екологічного світогляду, відповідального ставлення до навколишнього природного середовища, звичаїв рідного краю.
Популяризувати серед дітей українські традиції святкування циклу новорічно-різдвяних свят;
Формувати практичні вміння і навички у дітей із виготовлення новорічно-різдвяних ялинкових прикрас, які символізують та відображають регіональні традиції в народній творчості;
Розвивати у дітей фантазію та дизайнерські здібності.
Завдання конкурсу:
– виявлення обдарованої та талановитої молоді і залучення її до співпраці з державними лісогосподарськими підприємствами;
– залучення учнів до творчості та здорового способу життя;
– об’єднання зусиль лісогосподарських, наукових і освітніх закладів з метою створення умов для допрофесійної підготовки учнів в галузі лісівництва;
– активізація лісівничо-просвітницької діяльності.
Вимоги до конкурсних робіт:
Усі ялинкові прикраси мають бути створені в традиції еко-іграшки новорічно-різдвяного циклу.
Вироби мають бути виготовлені з найбільш поширених матеріалів (шишок, хвойних гілок, лози, соломи, деревини, мішковини та інших природних матеріалів рослинного та тваринного походження, які є вологостійкими по мокрої, вітряної погоди).
Розмір ялинкової прикраси має бути не меншим, ніж 20 см у висоту.
Обов’язковим елементом кожної конкурсної роботи є гапличок для закріплення її на ялинці, довжиною не менше 20 см.
До кожної конкурсної роботи додається стікер з ім’ям автора.
У конкурсі не беруть участі готові фабричні композиції та сучасні ялинкові прикраси.
Учасники конкурсу
До участі у конкурсі запрошуються діти працівників лісогосподарських підприємств, члени шкільних лісництв та інші учні ЗОШ.
Умови участі
Для участі у конкурсі учасники заповнюють анкету-заявку на участь за встановленою формою.
На конкурс прийматимуться новорічні прикраси із деревини, кори, шишок, хвої, соломи, моху, тканини, ниток, стрічок, паперу, насіння соняшника, макаронів, круп.
Керівництво конкурсом
Керівництво конкурсом, підведення підсумків та визначення переможців здійснюють оргкомітети (конкурсні комісії), склад яких затверджують:
– на першому етапі (рівень державних лісогосподарських підприємств) – керівники державних лісогосподарських підприємств і відповідних первинних організацій Товариства лісівників України та профспілки працівників лісового господарства;
– на обласному етапі – керівник обласного управління лісового і мисливського господарства.
До складу конкурсних комісій включаються фахівці в галузі лісівництва, науково-педагогічні працівники позашкільних і вищих навчальних закладів, наукових установ та організацій, представники громадських організацій:
– керівники та представники державних лісогосподарських підприємств – 3 чол.;
– представники відділів освіти (за згодою) – 3 чол.;
– представник Товариства лісівників України (за згодою) – 1 чол.;
– представник профспілки працівників лісового господарства (за згодою) – 1 чол.;
– інших наукових та громадських організацій, які сприятимуть проведенню конкурсу (за згодою) – до 5 чол.
Журі конкурсу формується з метою забезпечення об’єктивності оцінювання робіт та визначення переможців.
Визначення переможців конкурсу проводиться шляхом голосування членів журі. У разі рівності голосів, а також виникнення спірних ситуацій правом вирішального голосу володіє голова журі конкурсу;
Критерії оцінювання
Критерії оцінки проектів є:
– композиційна довершеність, стилістична витриманість, колористична культура, творчі знахідки;
– ідея, економічність, естетичність, композиційна довершеність, оригінальність та новизна ідеї, технологічність.
Конкурс проходить у два етапи:
1 етап – до 20 грудня 2020 р. – загальношкільний і рівень державних лісогосподарських підприємств;
2 етап – до 25 грудня 2020 р. – на обласному рівні.
На кожному рівні проведення конкурсу визначаються три переможці. Роботи, які зайняли перших три місця на рівні державних лісогосподарських підприємств (1 етап), з поміткою на конкурс «На кращу, власноруч виготовлену, новорічну еко-іграшку серед дітей працівників лісової галузі, членів учнівських лісництв, школярів області» направляються на адресу Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства й беруть участь у конкурсі на обласному рівні (можна надіслати попередньо фото за адресою: lis.volyn@gmail.com).
Нагородження переможців конкурсу кожного етапу організовується керівниками лісогосподарських підприємств, відповідних організацій Товариства лісівників України.
Адреса оргкомітету конкурсу: 43000, м. Луцьк, проспект Волі, 30, Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства, пресслужба ВОУЛМГ, е-mail: lis.volyn@gmail.com
Переможці конкурсу відзначаються цінними подарунками вартістю в межах:
На рівні державних лісогосподарських підприємств:
I місце – до 500 грн
II місце – до 300 грн.
III місце – до 200 грн.
На обласному рівні:
I місце – до 1000 грн.
II місце – до 700 грн.
III місце – до 400 грн.
На кожному рівні оргкомітети конкурсів мають право встановлювати додаткові заохочувальні нагороди.
Інформаційне забезпечення конкурсу здійснюється Волинським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, установами та організаціями галузі у співпраці зі ЗМІ області.
ЗАЯВКА
Прізвище, ім’я учасника (або учасників)____________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________
Дата народження (число, місяць, рік)______________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________________________________
Найменування навчального закладу (або іншої установи) ______________________________________________________________________________________________________
(контактний телефон, електронна адреса)
Назва еко-іграшки________________________________________________
__________________
(керівник закладу)