Щодо ситуації з вилученням деревини на одній із пилорам

Днями у ЗМІ з’явилася інформація нібито «про масові вирубки лісів на Волині». На відео, що оприлюднено, знято лісопродукцію на території одного із деревообробних підприємств, що в зоні діяльності лісгоспу.
Зважаючи на ажіотаж довкола ситуації, надаємо окремі роз’яснення: державне підприємство «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» веде господарську діяльність, одним із напрямків якої є заготівля деревини. Згодом ресурс виставляється на аукціони. Проводять торги відповідні спеціалізовані організації. Не держлісгоспи.
Державне підприємство не володіє загальною інформацією про те, де купують деревину приватні деревообробні підприємства. Лісопереробники Волині можуть придбати сировину не лише у держлісгоспах області, а й в інших регіонах.
Зі свого боку інформуємо: за І кв. 2021 року державним підприємством «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс», згідно з аукціонними свідоцтвами, реалізовано 7,9 тис. куб. м. За квітень – 2,5 тис. куб. м продукції.
З них на підприємство, що нібито знято на відео, – 401 куб. м деревини, за квітень – 415 куб. м деревини.
Додатково інформуємо, що працівниками державної лісової охорони спільно з поліцією було проведено перевірку на відповідних приватних підприємствах. У результаті встановлено: сировина, щодо походження якої було здійснено запит на ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс», придбана легально, є необхідні підтверджуючі документи.
За повідомленням правоохоронних органів, вилучену для перевірки лісосировину рішеннями суду вже повернуто її власникам у зв’язку з відсутністю порушень.
Показати більше

Схожі статті