Сьогодні – Всесвітній день бджіл. Пасіки у лісах Волині

Рішення про відзначення цього Дня було прийнято Генеральною Асамблеєю ООН 20 грудня 2017 року.

Мета свята – підвищити обізнаність про важливість бджіл і посприяти вжиттю заходів для комфортного їх життя і збереження.

На Волині бджільництво було відоме з давніх-давен. Щоправда, звичних вуликів у лісах тоді не було, за медом доводилося лазити на дерева. Звали таких збирачів меду бортниками.

Справу бджільництва зберегли і досить потужно розвинули волинські лісівники. Пасіка є практично у кожному лісництві. Загалом зараз нараховується близько 2000 вуликів.

Лісовий мед – екологічно чистий та цілющий. Адже пасіки розміщені серед лісу.

У лісництвах працюють пасічники, які професійно доглядають за бджолами. Адже кількість – не основний показник, головне – результат на виході та якість продукту.

Зовсям скоро розпочнеться викачування першого лісового меду. Солодкий продукт, зібраний у лісових пасіках, традиційно пакуватиметься в  банки на консервних цехах і продаватиметься у спеціалізованих лісівничих крамничках при дорозі та безпосередньо в лісництвах. Як і перероблені лісові ягоди, березовий сік та грибочки, які також можна придбати через спеціалізований інтернет-магазин.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ

Показати більше

Схожі статті