Тривають роботи із догляду за лісовими культурами

Завдання лісівників – не лише посадити лісові культури, а й правильно та своєчасно здійснювати догляд за ними. Не секрет: усе, що посіяно чи посаджено у землю, вимагає дбайливого ставлення. Проведення доглядів за лісовими культурами – запорука доброї приживлюваності й швидкого росту дерев. Кількість, тривалість і строки доглядів визначаються типом лісорослинних умов, способом обробітку ґрунту, методом і способом створення лісових культур, віком садивного матеріалу, видовим складом насадження, погодно-кліматичними умовами, біологічними властивостями деревних порід, цільовим призначенням майбутнього насадження та економічними умовами. Догляди бувають механізовані та ручні. Механізовані догляди проводяться тракторами МТЗ-92 в агрегаті з культиваторами  КЛД-1,8 або КЛБ-1,7 в основному на ділянках з лісовими культурами у перші три роки. Механізовано проводяться також догляди мотокущорізами – в процесі зрізається трав’яниста та чагарникова рослинність у міжряддях, створюються оптимальні умови для росту лісових культур на ділянках.
  • Догляди на ділянках лісових культур проводяться до переведення їх у покриту лісом площу. А відбувається це аж через 5 років. Так догляд за лісовими культурами переходить у новий етап – догляду за молодим лісом.
Станом на 20 липня догляди за лісовими культурами проведено на площі 9612 га при запланованих на 7 місяців 9545 га. Варто наголосити, що догляд за лісовими культурами необхідно виконувати протягом усього вегетаційного періоду, тобто з квітня по жовтень. Про молодий ліс потрібно дбати десятки років, тож лісівники проводять догляди і на цьогорічних посадках лісових культур, і на створених у попередні роки. Пресслужба Волинського ОУЛМГ
Показати більше

Схожі статті