У Волинському ОУЛМГ відбулася нарада для інженерів з охорони праці

В рамках семінару-наради відповідальні за цей напрямок фахівці серед поточних питань обговорили необхідні зміни до нормативно-правових актів з охорони праці, які після опрацювання будуть запропоновані для прийняття на рівні держави.

Під час семінару йшлося також про рівень забезпечення належних умов праці у лісогосподарських підприємствах, заходи щодо приведення основних фондів у відповідність з вимогами нормативно-правових актів, профільні навчання, страхування працівників та інші питання.

Акцент цієї зустрічі зроблено на виконання директив безпеки та гігієни праці, зокрема, виклики, можливості і нові тенденції, забезпечення гідної та сталої роботи у лісовому секторі, нові кращі практики охорони праці, ефективність соціального діалогу, стратегії, програми, інструменти та дії для сприяння достойній роботі й охороні праці в лісовому секторі області.

Відкриваючи семінар, заступник начальника Волинського ОУЛМГ Олександр Рибчинський  наголосив, що питання безпеки праці лісівників були, є і завжди будуть пріоритетними. В області впроваджено ризикоорієнтовні підходи в системі управління охороною праці – і це дало свій результат. Проте багато питань потребують постійного контролю, вдосконалення, обговорення та обміну досвідом. Тому питання охорона праці – ще й головний акцент кожної із колегій управління.

Головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів Волинського ОУЛМГ  Олександр Боровицький акцентував на результатах поїздки в Івано-Франківську область, де пройшли навчання у напрямках організації безпечної праці, розглядалися пропозиції щодо внесення змін до НПАОП 02.0-1.04-05 «Правила охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості» та до проекту Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я на роботі працівників лісового господарства та лісової промисловості.

Наголосив і на приємних моментах, зокрема результатах конкурсу на кращого фахівця з охорони праці (інженера з ОП державних підприємств). Подяку Голови Держлісагентства України отримав інженер з охорони праці ДП «Городоцьке ЛГ» Іван Філюк. Йому і вручили відзнаку під час семінар-наради.

Велику увагу приділили питанням нормативних нововведень з питань безпеки та здоров’я працівників на роботі, практичним інструментам підвищення ефективності та оптимізації роботи служби охорони праці, відпрацюванню питань щодо удосконалення безпеки праці та ідентифікації ризиків та небезпек на виробництві.

На завершення було напрацьовано ряд завдань, необхідних для першочергового впровадження на підприємствах. Йшлося про спільну відповідальність, необхідність опанування нових технологічних процесів та постійне удосконалення й покращення культури виробництва, дотримання виконавчої дисципліни та вимог правил та стандартів.

Планомірні нововведення та постійні кроки адміністрації про турботу своїх працівників здатні принести вагомий результат і суттєве вдосконалення роботи з безпеки праці та здоров’я працівників, наголосив Олександр Боровицький.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ

Показати більше

Схожі статті