З початку року лісовою охороною виявлено більше 2 сотень фактів лісопорушень

Патрулювання лісових масивів на Волині є цілодобовим. У середньому на 1000 працівників державної лісової охорони (ДЛО) області покладені обов’язки з охорони та захисту лісів. В тому числі – від самовільних порубок, що для Волині, зважаючи на специфіку та соціально-економічні передумови, є досить поширеним явищем.

З початку роду працівниками державної лісової охорони проведено понад 3000 рейдів. Для посилення результату патрулювання лісових масивів організовується спільно з представниками правоохоронних органів.

Всього з початку року на території області зафіксовано 217 фактів незаконної порубки лісу. Сума завданої шкоди – 3 млн 22 тис. грн.

В тому числі :

– працівниками ДЛО оформлено 180 протоколів про адміністративні порушення на загальну суму 1 млн 226 тис. грн. Добровільно сплачено в місцеві бюджети 1 млн 145 тис. грн;

– у правоохоронні органи скеровано 37 відношень щодо незаконної порубки лісу (завдано істотної шкоди, що підпадає під санкції ст. 246 Кримінального кодексу України). Загальна сума за цими фактами становить 1 млн 796 тис. грн. Нині триває досудове розслідування, яке передбачає ретельне зібрання доказової бази, що в свою чергу впливає на термін притягнення до відповідальності. Усі незаконні порубки скоєні злочинними групами, до складу яких входять жителі селища Цумань та округи м. Ківерці;

– лісівниками затримано і передано в правоохоронні органи  11 одиниць автотранспорту, 2 з них лісопорушники спалили як речовий доказ.

Найбільша кількість лісопорушень фіксується у Ківерцівському районі – це ліси трьох наших підприємств: ДП «Ківерцівське ЛГ», ДП «Цуманське ЛГ», ДП «ЛМГ «Звірівське».

Всю цю роботу проведено одночасно із фактично постійним перебуванням працівників ДЛО на гасінні пожеж в екосистемах.

Вкотре зазначаємо: і Волинське ОУЛМГ, і лісогосподарські підприємства особливо зацікавлені у виявленні таких фактів та притягненні винних до відповідальності. Не приховуємо, що серед лісівників є непоодинокі випадки порушень. За останній час працівники ДЛО виявили та передали у правоохоронні органи справи щодо 2 працівників лісогосподарських підприємств. Щодо причетності до лісопорушень 2 осіб відпрацювали працівники Державного бюро розслідувань та департаменту стратегічних розслідувань. Це доводить, що спільна робота дає помітний результат.

  • Працівники державної лісової охорони, зважаючи на відповідальність, що на них покладена, несуть в тому числі адміністративне покарання за кожне із порушень у роботі. З початку року звільнено 78 працівників ДЛО, 38 оголошено догани.

Також нагадуємо: працівники державної лісової охорони щорічно декларують свої доходи. Вся інформація є у вільному доступі. Кожен громадянин при виявленні фактів порушень має змогу звернутися у правоохоронні органи.

У лісі постійно проводяться різного роду лісогосподарські заходи, якими передбачена порубка деревини. Це і рубки догляду, і санітарні, і рубки стиглого лісу. Не можна кожен пеньок у лісі вважати незаконним.

Щоб встановити його походження, необхідно проаналізувати проведення рубок на відповідній ділянці за декілька років, оформлення протоколів та відношення у правоохоронні органи. Майже всі випадки, виявлені активістами чи журналістами факти, про які одразу було написано у соцмережах чи ЗМІ, в результаті перевірки було спростовано фахівцями та контролюючими стурктурами. Було доведено законність рубки або ж підтверджено зафіксований раніше лісовою охороною факт самовільної порубки. Проте всі ці ситуації спрацювали проти лісової охорони, таким чином формуючи негативне ставлення до лісівників у суспільстві.

  • Щодо всіх фактів, озвучених та заявлених представниками громадськості чи ЗМІ проводяться перевірки на рівні підприємства, нерідко залучаються фахівці управління. Це завжди вимагає додаткових затрат часу та людських ресурсів.

Репутаційні втрати несуть усі працівники лісової охорони. Окрім того, в нинішніх умовах, коли лісопопорушники діють нахабно і не бояться відповідальності, працівникам ДЛО є пряма загроза життю та здоров’ю. Таких випадків від початку року було вже 11.

Ми дякуємо працівникам правоохоронних органів, небайдужим представникам громадськості та ЗМІ. Не втомлюємося нагадувати, що лише спільними зусиллями ситуацію вдасться змінити на краще.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ

Показати більше

Схожі статті