За 5 років держлісгоспи області наростили об’єми власної переробки у півтора раза

При тому, що обсяги заготівлі деревини знизилися.

Розвиток власної переробки деревини на Волині залишається серед пріоритетних виробничих завдань уже протягом останніх 5 років. Над їх реалізацією у державних лісогосподарських підприємствах області працюють системно та комплексно.

За 9 місяців 2020 року державними деревообробними підрозділами перероблено 224 тис. кбм деревини. Річний об’єм переробки у 2019 році становив 388,1 тис. кб. Порівняно із 2015 роком, цей показник вдалося збільшити у півтора раза – у 2015-му держлісгоспами області загалом було перероблено 252,4 тис. кбм. Це – 29% від заготовлі, що є одним із найвищих показників в Україні.

При цьому об’єми заготівлі за останні роки знизилися: із 1050,7 тис. кбм у 2015 та 1412,9 тис. кбм у 2018 р. (нарощення об’ємів заготівлі пов’язано із необхідністю проведення санітарних заходів у зв’язку із масовим всиханням соснових насаджень) до 804,2 за тис. кбм за 9 місяців 2020 року (плановий річний об’єм – в межах 1050 тис. кбм).

Найкращих результатів у нарощенні обсягів переробки деревини досягли Маневицький, Старовижівський та Володимир-Волинський держлісгоспи.

Такі результати стали можливими в тому числі завдяки інвестиціям, які направляються на модернізацію виробництва та осучаснення умов праці для робітників. Лише в обладнання для переробки у таких лісгоспах, як Старовижівський, Камінь-Каширський та Любомльський було інвестовано понад 30 млн грн.

Капітальні інвестиції за 5 років становлять 259 млн грн.

В умовах нестабільності ринку деревини власна переробка є фактично рятівною для економіки багатьох державних підприємств, дозволяє зберегти робочі місця та достойних рівень заробітної плати.

Сьогодні в державних лісопильних цехах області працює 560 робітників, середньомісячна зарплата за підсумками роботи 9 місяців року становить 10 тис. 530 грн.

При відсутності державного фінансування кошти, отримані від реалізації продукції, направляються на ведення лісогосподарської діяльності. Таким чином лісгоспи мають можливість забезпечити виконання всіх основних завдань, покладених державою, починаючи від посадки лісових культур і завершуючи охороною та захистом лісів, модернізацією виробництва та покращенням умов для працівників.

Прессслужба Волинського ОУЛМГ

Показати більше

Схожі статті